АНОНСИ – НОВИНИ – ОБ’ЯВИ – ПОВІДОМЛЕННЯ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАГАЛЬНОГО ОХОПЛЕННЯ ПОСЛУГАМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я: ЗАХИСТИМО КОЖНОГО

12 грудня з 2017 року з ініціативи ООН відзначається Міжнародний день загального охоплення послугами охорони здоров’я.  Цей День покликаний підвищувати обізнаність населення про необхідність в надійних і стійких системах охорони здоров’я та загальне охоплення послугами охорони здоров’я.

2020 рік став перевіркою на міцність для систем охорони здоров’я у всьому світі. Хоча суворі уроки пандемії COVID-19, не нові, а нерівність в наданні медичної допомоги відображають повсякденну реальність мільйонів людей, що страждали і до пандемії, самі масштаби цієї кризи підкреслили гостру необхідність в забезпеченні загального охоплення послугами охорони здоров’я. Тому в 2020 році Міжнародний день загального охоплення послугами охорони здоров’я проходитиме під гаслом «Захистимо кожного» з тим, щоб покласти кінець цієї кризі та побудувати безпечне та здорове майбутне шляхом інвестицій в системи охорони здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я:

 – Щонайменше, половина людей в світі не можуть отримувати основні послуги охорони здоров’я.

 – Близько 100 мільйонів людей опиняються в умовах крайньої бідності через те, що їм доводиться платити за послуги охорони здоров’я зі своїх власних коштів.

 – Понад 800 мільйонів людей (майже 12% населення світу) витрачають, як мінімум, 10% свого сімейного бюджету на послуги охорони здоров’я.

 – Всі держави-члени ООН погодилися докласти зусиль для досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я до 2030 року в рамках Цілей в галузі сталого розвитку.

Загальне охоплення послугами охорони здоров’я означає, що всі люди можуть отримувати необхідні їм медико-санітарні послуги, не відчуваючи при цьому фінансових труднощів. Ці послуги включають повний набір основних якісних медико-санітарних послуг – від зміцнення здоров’я до профілактики, лікування, реабілітації та паліативної допомоги.

Загальне охоплення медичною допомогою дозволяє кожній людині отримати доступ до послуг, необхідних у зв’язку з найзначнішими причинами захворювань і смерті, та забезпечує, щоб якість цих послуг була досить хорошою для поліпшення здоров’я людей, які отримують їх.

Захист людей від фінансових втрат внаслідок оплати за медико-санітарні послуги з власних коштів знижує ризик того, що люди опиняться за межею бідності, оскільки через раптову хворобу їм доведеться витратити свої заощадження, влізти в борги або продати майно.

ВООЗ використовує 16 основних медико-санітарних послуг, розбитих на 4 категорії, в якості показників рівня і справедливості охоплення в країнах:

Репродуктивне здоров’я та здоров’я матерів, новонароджених і дітей:

 – Планування сім’ї

 – Дородовое спостереження і допомога під час пологів

 – Повна дитяча імунізація

 – Звернення за медичною допомогою у зв’язку з дитячими хворобами

Інфекційні захворювання:

 – Лікування туберкульозу

 – Антиретровіруснатерапія  ВІЛ

 – Лікування гепатиту

 – Забезпечення обробленими інсектицидом надкроватними сітками для профілактики малярії

 – Належна санітарія

Неінфекційні захворювання:

 – Профілактика і лікування підвищеного кров’яного тиску

 – Профілактика і лікування підвищеного вмісту глюкози в крові

 – Скринінг на рак шийки матки

 – Вживання (невживання) тютюну

Потенціал служб і доступ до них:

 – Базовий доступ до лікарень

 – Щільність працівників охорони здоров’я

 – Доступ до основних лікарських засобів

 – Безпека охорони здоров’я: дотримання міжнародних медико-санітарних правил

Низький рівень медичних послуг в деяких державах світу призводить до того, що там регулярно лютують епідемії, жертвами яких стають тисячі людей. В той же час в  розвинених державах висока вартість надання медичних послуг та препаратів стає серйозною проблемою для соціально вразливої малозабезпеченої групи населення.

Загальне охоплення послугами охорони здоров’я не означає те, що медична допомога у всіх випадках надається безоплатно, а лише те, що платежі з власних коштів не є настільки високими, щоб змусити людей відмовитися від користування цими послугами і викликати фінансові труднощі.  Не означає це і того, що загальне охоплення послугами стосується виключно фінансування охорони здоров’я. Важливу роль в досягненні прогресу грають і системи охорони здоров’я.  Зміцнення цих систем, що передбачає не тільки збільшення фінансування, а й вдосконалення управління, структури медичних кадрів, надання послуг, систем медико-санітарної інформації, постачання ліків та інших товарів медичного призначення, має ключове значення для досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я.

Доступ до якісного  медичного обслуговування для всіх верств населення допомагає зміцнити фізичне і психічне здоров’я населення, підвищити добробут і збільшити середню тривалість життя.

КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я»

Міжнародний день загального охоплення послугами охорони здоров'я: захистимо кожного