АНОНСИ – НОВИНИ – ОБ’ЯВИ – ПОВІДОМЛЕННЯ

Комплексні медичні профогляди – турбота медиків та громадськості

Протягом березня та квітня поточного року у КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №11» проводяться медичні профогляди ветеранів війни. Виконуючи закон Україні «Про статус ветеранів війни та їх соціальні гарантії», медики ставляться до цієї важливої справи не лише відповідально, але й з душею.

Другий місяць у медичному закладі тривають комплексні профілактичні огляди пільгових категорій населення, серед яких ветерани війни, діти війни, учасники бойових дій та інваліди війни. За цей час на лікарських прийомах побуло більше 1, 5 тисячі ветеранів.

Зважаючи на їх вік на стан здоров’я, керівництво поліклініки робить все, щоб відвідання лікарів було необтяжливим і результативним. З урахуванням побажань самих пільговиків було обрано оптимальний формат організації та проведення медоглядів. Щосуботи в спеціально відведеному приміщенні прийом одночасно ведуть півтора десятки лікарів різного профілю, включаючи терапевтів, невропатологів, хірургів, офтальмологів та стоматологів.

У першу суботу березня на запрошення лікарів відгукнулося 105 пацієнтів, через тиждень їх вже було більше 250.

Крім огляду лікарями-спеціалістами їм пропонують зробити електрокардіограму серця, перевірити гостроту зору та виміряти
внутрішньоочний тиск, пройти флюорографічне обстеження та онкоогляд, здати клінічні аналізи.

«Все це дає змогу скласти план лікування для кожного пацієнта, зробити призначення, у разі необхідності записати на прийом до фахівців інших медичних спеціальностей або на додаткове обстеження, – зазначає головний лікар поліклініки №11 Олена Шаповалова. – Пацієнти чекають на ці прийоми, активно відгукуючись на наші запрошення, дякують за їх організацію. Тож ми маємо на меті продовжити таку практику».

Схвальні відгуки ветеранів, їх щирі подяки додають медикам наснаги. «Це дійсно добра справа, – зауважила активіст  ветеранської організації Інна Коненкова. – Хороша організація, професіоналізм та зацікавлене ставлення медичних працівників, дало змогу кожному з нас за короткий термін, що склав біля двох годин,  пройти медогляд та діагностичні обстеження, отримати необхідні консультації. Це було дуже комфортно і заслуговує щирої подяки».

Слід зауважити, що адміністрація медзакладу вже не один рік плідно співпрацює з громадськими ветеранськими організаціями Московського району. Налагодження партнерських стосунків та постійної комунікації допомагає медикам і приносить користь загальній справі.

Так, провідні фахівці поліклініки №11 охоче відвідують зібрання ветеранів, на яких ведуть розмову на актуальні медичні теми, дають поради, детально розповідають про профілактичні заходи. Майданчиками для діалогу стають місця зібрання ветеранських організацій та територіальний центр соціального обслуговування.

Нещодавно більше 30 активістів, серед яких голови первинних ветеранських організацій, члени ради районної організації ветеранів, її голова Геннадій Мєднік відвідали поліклініку, щоб обговорити плани подальшої співпраці. Йшлося про різні аспекти надання медичної допомоги, і, зокрема, про об’єднання зусиль у завершенні комплексних медоглядів, залучення до них нетранспортабельних хворих, яких лікарі відвідуватимуть вдома. Учасники зустрічі було проінформовані про реформування медичної галузі та про хід роботи по впровадженню електронної реєстратури  у мед закладі.

«Зацікавлений діалог медиків та пацієнтів матиме продовження, – запевняє Олена Шаповалова. – Ми дорожимо довірою шанованих людей і зробимо все, щоб її виправдати. У нас працюють висококваліфіковані фахівці, яким притаманні чудові людські якості – щирість, відкритість, співчуття, готовність прийти на допомогу. Чотири десятиліття колектив поліклініки №11 надає багатопрофільну медичну допомогу мешканцям Московського району, обслуговуючи понад 110 тисяч харків’ян. Ми дбайливо бережемо добрі традиції, що склалися за цей час, і наповнюємо їх новим змістом».

головний лікар поліклініки №11 Олена Шаповалова, медичні профогляди