Skip to main content

ЩЕПЛЕННЯ ВІД ДИФРЕРІЇ БЕЗОПЛАТНО ПРОВОДИТЬСЯ В ПОЛІКЛІНІЦІ

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих, яку слід проводити кожні 10 років. У нашому медичному закладі у наявності безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції або невелике підвищення температури,є звичайним явищем.

Зважаючи на небезпечність хвороби та низький рівень охоплення щепленнями в Україні,  МОЗ наголошує на необхідності вакцинації.

Довідково:

Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити: слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз на шиї. Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки та нервову систему.

Ускладнення від дифтерії можуть призвести до:

  • блокування дихальних шляхів
  • пошкодження серцевого м’яза (міокардит)
  • ушкодження нерва (поліневропатія)
  • легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

(В інформації використані матеріали сайту МОЗ України http://moz.gov.ua)

АНОНСИ. НОВИНИ. ПОВІДОМЛЕННЯ

Інші матеріали

Перейти до вмісту