У Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози лікарі КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №11” звертають увагу пацієнток на необхідність регулярного проведення обстеження, відвідання оглядлового кабінету. За необхідності у поліклініці можна отримати направлення на прийом до міського кабінету патології молочної залози, що знаходиться на базі КЗОЗ «Харківська міська багатопрофільна лікарня № 17».
КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я» інформує, що за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно 20 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. Цей День покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем профілактики, раннього виявлення, діагностування та якісного лікування, реабілітації та паліативної терапії цієї страшної недуги.
Рак молочної залози є однією з найгостріших проблем жіночого здоров’я і займає перше місце серед онкологічних захворювань всього жіночого населення (16% всіх випадків раку). Щорічно в світі діагностується 1 250 000 випадків цього захворювання. Він зустрічається у всіх вікових групах, та найбільш високий ризик захворіти припадає на жінок у віці старше 40 років.
У м. Харкові за даними статистики за 8 місяців 2017 р. вперше виявлено 547 випадків захворювання на рак молочної залози (в 2016 р. 554 випадки), з яких 95 випадків – в запущеній стадії (в 2016 р. – 87). Крім того, за вищевказаний період часу зареєстровано 269 випадків смерті внаслідок даного онкологічного захворювання (в 2016 р. – 241).
Рак молочної залози – злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. Це багатофакторне захворювання, розвиток якого пов’язаний зі зміною генома клітини під впливом зовнішніх факторів і гормонів (мутації в ДНК, що виникають з невстановлених на сьогоднішній день причин), внаслідок чого здорові клітини молочної залози перетворюються в ракові.
Фактори ризику, які посилюють ймовірність розвитку раку грудей:
Рак – захворювання, яке розвивається поступово, на самих ранніх стадіях ніяк не проявляючи себе. Такі стадії як нульова, перша і друга вважаються ранніми, і на цих етапах шанси на успішне лікування досить великі. Якщо ж рак був виявлений на третій або четвертій стадії, істотно підвищується ризик летального результату.
Тому, основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, і в подальшому проводити якісне лікування, є:
– Самообстеження молочних залоз – необхідно проводити на 7-10-й день менструального циклу для жінок фертильного віку, коли проходить набухання і больові відчуття в області грудей або в будь-який день місяця для жінок в менопаузі.
– Клінічне обстеження – слід щорічно проходити профілактичний медичний огляд.
– Мамографія – проходити всім жінкам у віці після 40 років.
– Ультразвукове обстеження – проходити регулярно жінкам з мастопатією, а в інших ситуаціях – за призначенням лікаря.
Негайно звертайтесь до лікаря, якщо виявили наступні патологічні зміни молочної залози: будь-які новоутворення в грудях – якщо спостерігається наявність безболісних ущільнень або пухлиноподібних утворень; виділення з соска будь-якого характеру, ерозії, кірочки, лусочки, виразки в області соска, ареоли; деформація, набряк, зміна розмірів молочної залози; втягнення соска; збільшення пахвових або надключичних лімфовузлів; відчуття дискомфорту або незвичний біль в одній з молочних залоз.
У м. Харкові консультацію лікаря – мамолога можна отримати в міському кабінеті патології молочної залози, розташованому на базі КЗОЗ «Харківська міська багатопрофільна лікарня № 17» за адресою: проспект Московський, 195, кабінет № 16, тел. 725-24-61. Консультативна та стаціонарна спеціалізована медична допомога надається в ДУ «Інститут медичної радіології АМН України ім. С.П.Григор’єва», вул. Пушкінська, 82, тел. 725-50-51 та в КНП «Обласний центр онкології», розташованому за адресою: вул. Лісопаркова, 4, тел. 315-11-73.
КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я»
2017 КНП "Міська поліклініка №11" Харківськоі міськоі ради
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
пр. Тракторобудівників, 105-А, м Харків, 61129, E-mail: poliklin11@ukr.net
телефони: інформатор, медреєстратори - 725-08-55, 725-08-56; приймальня - 725-08-51.