ОГЛЯДОВІ КАБІНЕТИ (ЖІНОЧИЙ, ЧОЛОВІЧИЙ)

ЖІНОЧИЙ ОГЛЯДОВИЙ КАБІНЕТ

Місце розташування –
кабінет №11 (I поверх)
кабінет працює: понеділок -п’ятниця: 08.14.00;
субота – з 08.00 до 13.00
у другу зміну онкоогляд проводять
фахівці жіночої консультації

 Жіночий оглядовий кабінет входить до складу відділення профілактики КНП «Міська поліклініка №11» Харківської міської ради.

Завданням фахівців жіночого оглядового кабінету є проведення профілактичних оглядів пацієнтів поліклініки, починаючи з 18-літнього віку з метою раннього виявлення гінекологічних захворювань, передпухлинних та ракових захворювань жіночих статевих органів, шкіри, порожнини рота, щитовидної залози, а також проведення долікарського  опитування.

У відповідності до основних завдань у кабінеті здійснюються:

  • збір акушерсько-гінекологічного анамнезу;
  • огляд шкіри, порожнини рота;
  • бімануальне дослідження піхви;
  • огляд шийки матки у дзеркалах;
  • пальцеве дослідження прямої кишки;
  • пальпація молочних залоз;
  • пальпація щитовидної залози;
  • пальпація периферичних лімфатичних вузлів;
  • взяття мазків на ати пічні клітини.

Рання діагностика онкологічних захворювань відіграє надзвичайно важливу роль у лікуванні цих смертельно загрозливих підступних захворювань.

У випадках наявності порушень менструального циклу, при появі нерегулярних кровотеч, кровомазання у період менопаузи необхідно негайно звертатися для обстеження.

Жінкам слід постійно слідкувати за станом молочних залоз, зважаючи на широке розповсюдження захворювання на рак грудей. Щомісяця після менструації необхідно проводити само обстеження молочних залоз.

Попередженню захворювань жінок на рак слугують періодичні огляди у жіночому оглядовому кабінеті.

Пам’ятайте!

Рак – важка хвороба, яка загрожую втратою здоров’я, а нерідко й життя. Її лікування пов’язане з великими складностями та частими несприятливими результатами і насамперед, при пізньому виявленню захворювання.

Причиною пізнього звернення пацієнтів за лікарською допомогою є відсутність проявів клінічних симптомів на ранніх стадіях захворювання. Я правило, це наслідок неуважного та недбалого ставлення до свого здоров’я.

Виявити злоякісну пухлину у період, коли вона себе нічим не проявляє, можна лише за умови проведення профілактичних оглядів людей, які почуваються практично здоровими. Під час оглядів можуть бути виявленими не лише безсимптомні форми раку, але й передракові захворювання які передують йому.

Шановні жінки! При зверненні у поліклініку обов’язково відвідуйте оглядовий кабінет. Турбуйтесь про своє здоров’я та зберігайте його на довгі роки!

 

ЧОЛОВІЧИЙ ОГЛЯДОВИЙ КАБІНЕТ

Місце розташування –
кабінет №14-а (I поверх)
кабінет працює  з понеділка по пятницю:

  I зміна – з 08.00 до 14.00,
у суботу – 08.00 – 13.00

Існує низка захворювань, які зустрічаються лише у чоловіків, їх називають чоловічими хворобами. Частота виявлення чоловічих хвороб останнім часом збільшується.

Погіршення чоловічого здоров’я пояснюється багатьма причинами, серед яких – несприятливі умови життя, хронічні стреси, зниження імунітету, незбалансоване харчування, гіподинамія.

Серед чоловіків поширена думка про те, що чоловічі хвороби стосуються чоловіків у віці 55-60 років, але насправді це не так. Дійсно, вірогідність появи аденоми або раку простати з віком значно збільшується, але ці захворювання також виявляють у чоловіків середнього віку (30-40 років), а запальні захворювання статевих органів зустрічаються у чоловіків усіх без виключення вікових груп.

Нерідко чоловіки звертаються  до фахівців у тому стані, коли хвороба зайшла далеко і виправити ситуацію, що склалася, стає непросто. Не існує ефективнішого способу вилікувати захворювання, ніж всебічне обстеження і очна консультація у фахівця.

Для того, щоб уникнути появи запущених захворювань сечостатевої сфери і їх ускладнень, кожному чоловікові, який досяг 40-річного віку, слід потурбуватися про власне чоловіче здоров’я. А для цього необхідно проходити щорічний профілактичний огляд у фахівця в чоловічому оглядовому кабінеті.

Симптомами, які вказують на погіршення чоловічого здоров’я, найчастіше є: порушення ерекції, порушення нормального процесу сечовипускання (прискорене сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, нічне сечовипускання, нетримання сечі), болі і дискомфорт в області статевих органів, патологічні виділення з уретри.

Тривало існуючі захворювання значно підвищують ризик появи новоутворень статевих органів, у тому числі злоякісних. Рак простати є досить поширеним чоловічим захворюванням не лише у чоловіків літнього віку. При цьому важливо знати, що на ранніх стадіях рак передміхурової залози успішно лікується.

Шановні чоловіки! При зверненні у поліклініку обов’язково відвідуйте оглядовий кабінет. Це необхідно робити один раз в рік. Доброго Вам здоров’я!