Skip to main content

КАБІНЕТ МЕДИЧНОЇ СТАТИСТИКИ

                                                                                                       Місце розташування:
кабінет № 432 (IV поверх)

Основними завданнями кабінету медичної статистики КНП «Міська поліклініка №11» Харківської міської ради є організація роботи по отриманню достовірних статистичних даних з усіх структурних підрозділів поліклініки, проведення аналізу кількісних та якісних показників їх діяльності із застосуванням автоматизованої обробки наданих статистичних форм звітності.

Штат кабінету медичної статистики:

завідувач  кабінету – Слінько Людмила Вікторівна, лікар-статистик вищої категорії, стаж роботи 28 років;

статистик медичний – Кобець Оксана Петрівна, стаж роботи 17 років.

За час функціонування кабінету (цей структурний підрозділ з’явився одночасно з відкриттям медзакладу) , удосконалювалися  методи обробки статистичних даних, реалізовувалися нові підходи. Так, починаючи з 2005 року в практику роботи була впроваджена комп’ютерна обробка медичної інформації.

З часу використання програми FLUVAC з’явилася можливість вносити дані про пацієнтів (статистичні талони) в базу даних, а це дало змогу формувати зведені звіти з їх подальшим використанням, а також складати звіти по захворюваності та предметно аналізувати діяльність поліклініки. Крім того, було передбачено створення і роздруківка різних звітів на основі напрацьованої бази даних.

У практиці роботи поліклініки використовується програма «Медстат» (вона є основною програмою по формуванню статистичної звітності та призначена для введення і контролю синхронності всіх статистичних даних). У доповнення до цього використовується програма FLUVAC-D, яка дозволяє вести облік проведення флюорографічних досліджень, вакцинацій та аналізів мокротиння

На теперішній час кабінет статистики оснащений сучасною комп’ютерною технікою, тут функціонує комп’ютер-сервер, створена локальна мережа, що робить можливим користування єдиною базою даних.

Новий період розвитку діяльності кабінету статистики пов’язаний з запровадженням в КУОЗ «Харківська міська поліклініка №11» медичної інформаційної системи MedCardPlus. Цей сучасний актуальний проект реалізується в поліклініці №11, як і у всій поліклінічно-амбулаторній медичній службі м. Харкова з початку 2017 року при партнерстві комунального підприємства «Харківський інформаційний центр».

Спеціально розроблені сервіси сприятимуть автоматизації низки процесів накопичення даних та аналізу звітності, позбавляючи медпрацівників, включаючи  фахівців кабінету, від рутинної роботи з паперовими носіями. Можливість оперативного отримання статистичних даних сприятиме більш ефективному плануванню роботи медзакладу та налагодження контролю за діяльністю його структурних підрозділів, слугувати швидкому прийняттю необхідних управлінських рішень, що в кінцевому результаті покращить якість надання медичних послуг харків’янам.