НАШ МЕДЗАКЛАД

Комунальне некомерційне підприємство «Міська поліклініка №11» Харківської міської ради  (до 2018 року – КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №11») – сучасний медичний заклад, що вже більше як чотири десятиліття надає кваліфіковану медичну допомогу харків’янам Московського району м. Харкова, які мешкають на Салтівському житловому масиві (мікрорайони №№ 606, 607, 608, 521, 524, 531, 533 та Північна Салтівка-1).

Це одна з найбільших харківських амбулаторно-поліклінічних медичних установ. Код ЄДРПОУ 03293758.

Поліклініка має ліцензію на медичку практику за всіма спеціальностями (ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики: реєстраційне досьє від 17.10.2018 № 03/1710-М, видана МОЗ України Наказом №1939 від 25.10.2018, безстроково).

Медичному закладу присвоєна перша акредитаційна категорія, яка була підтверджена 04.01.2021року (акредитація: сертифікат МЗ №001783, перша категорія, видана Акредитаційною комісією при Департаменті охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації, наказ №1-к від 04.01.2021року. Чинна до 04.01.2024 року, реєстраційний №0170).

Фахівці поліклініки ведуть прийом за 28 лікарськими спеціальностями, обслуговуючи понад 73 тисячі пацієнтів, які уклали декларації з лікарями-терапевтами первинної ланки.

З 2018 року в рамках медичної реформи колектив поліклініки здійснює комплексну діяльністю по реформуванню первинної ланки медицини, а з 2020 – вторинної ланки, отримуючи всебічну підтримку Харківської міськради, Департаменту охорони здоров’я ХМР, які забезпечують створення матеріальної бази та прийняття ефективних управлінських рішень.

У структурі поліклініки 4 амбулаторії, які входять до складу Центру первинної медичної допомоги. Протягом 2019-2020 рр у Центрі первинної медичної допомоги проведено капітальний ремонт кабінетів лікарів-терапевтів, холів та коридорів III та IV поверхів, Кабінети лікарів-терапевтів забезпечені всім необхідним обладнанням у відповідності до затвердженого табеля оснащення.

До послуг пацієнтів: жіноча консультація, денний стаціонар, хірургічне відділення. У поліклініці функціонує рентгенологічне відділення, яке оснащене цифровим низькодозовим флюорографом 12 ФК, цифровим рентгенодіагностичним апаратом «Медікс», 2012 року випуску, цифровим рентгенодіагностичним апаратом «Індіоскоп», 2018 року випуску та цифровим дентальним апаратом.

 У медзакладі функціонує стоматологічне відділення, де надається широкий спектр терапевтичної та хірургічної стоматологічної допомоги.

Також у медзакладі успішно працює фізіотерапевтичне відділення, у якому представлені всі види фізіотерапевтичного впливу, що дають можливість раціонально поєднувати медикаментозну терапію та фізичні фактори, підвищуючи ефективність лікування.

У структурі медзакладу спеціалізовані кабінети, які надають медичні послуги, а саме: неврологічний, офтальмологічний, отоларингологічний, кардіологічний, ендокринологічний, ревматологічний, кабінет інфекційних захворювань, кабінет функціональної діагностики, кабінет гастроентеролога, процедурний кабінет, кабінет щеплення, психотерапевтичний.

Поліклініка має необхідну лікувально-діагностичну базу, що відповідає сучасним стандартам і дозволяє виконувати різнопланові обстеження та проводити лікування. Тут працює потужна клініко-діагностична лабораторія, яка має відповідну атестацію органів державного метрологічного контролю. Лабораторія оснащена сучасними аналізаторами (біохімічним, гематологічним і сечовим). Її фахівці виконують до 2300 досліджень у день.

До послуг пацієнтів кабінет ультразвукової діагностики, обладнаний ультразвуковою діагностичною системою Versana Essential у комплекті з датчиком; кабінет функціональної діагностики.

З 2000 року колектив очолює Олена Георгіївна Шаповалова, кваліфікований лікар з багаторічним стажем та досвідчений управлінець.

Професійний колектив медпрацівників нараховує 317 співробітників, з них 108 кваліфікованих лікарів та 117 медсестер. Понад 76% лікарів та 72% середнього медичного персоналу мають вишу та першу кваліфікаційні категорії. У поліклініці працює кандидат медичних наук.

Медичні працівники систематично працюють над підвищенням професійного рівня, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації та відвідуючи тематичні курси за спеціальністю в Харківській медичній академії післядипломної освіти, інших освітніх центрах та мають відповідні сертифікати. Для них притаманне не лише постійне фахове вдосконалення, але й відкритість до новацій та доброзичливе ставлення до пацієнтів, бажання надати кваліфіковану медичну допомогу.

За роки діяльності колектив медичного закладу та його кращі співробітники удостоювались нагород та відзнак різного гатунку за професіоналізм та високий рівень надання медичних послуг населенню.

Фахівці медичного закладу проводять диспансерні та профілактичні огляди, здійснюють динамічний нагляд за закріпленим контингентом населення. Основні зусилля спрямовані на виявлення захворювань на початкових стадіях, призначенні ефективних лікувально-профілактичних заходів та їх проведення з використанням широких можливостей, які має ця багатопрофільна медична установа.

 Особлива увага приділяються пільговим категоріям населння. У поліклініці обслуговується;

  • 2 тис. 300 ветеранів Великої Вітчизняної війни, з них 602 учасники бойових дій та 400 інвалідів війни;
  • близько 5 тис. дітей війни;
  • 142 ветерани АТО;
  • понад 440 ліквідаторів аварії на ЧАЕС;
  • понад 1,5 тис. внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької області областей.

Адміністрація медзакладу вже не один рік плідно співпрацює з громадськими ветеранськими організаціями Московського району. Налагодження партнерських стосунків та постійної комунікації допомагає медикам і приносить користь загальній справі.

Провідні фахівці поліклініки №11 відвідують зібрання ветеранів, на яких ведуть розмову на актуальні медичні теми, дають поради, детально розповідають про профілактичні заходи. Майданчиками для діалогу стають місця зібрання ветеранських організацій та територіальний центр соціального обслуговування. У свою чергу громадські активісти – часті гості у медичному колективі, де вони обговорюють різні аспекти надання медичної допомоги, залучаються до організаційних заходів по проведенню медичних комплексних профоглядів. Про цю плідну співпрацю неодноразово писали регіональні засоби масової інформації.

«Ми цінуємо довіру шанованих людей і робимо все, щоб її виправдовувати, – зазначає директор КНП «МП №11» ХМР Олена Шаповалова. – У нас працюють висококваліфіковані фахівці, яким притаманні чудові людські якості – щирість, відкритість, співчуття, готовність прийти на допомогу. Чотири десятиліття колектив поліклініки №11 надає багатопрофільну медичну допомогу мешканцям Московського району. Ми дбайливо бережемо добрі традиції, що склалися за цей час, і наповнюємо їх новим змістом».

Колектив медиків справедливо вважається соціально-відповідальним, про що свідчить активна життєва позиція медпрацівників. Тут дбають про ветеранів, які працюють у колективі. Показовим фактом є участь медиків у доброчинності. Так влітку 2015 року вони надали допомогу КЗОЗ «Обласний дитячий будинок №2», до якого були перевезені діти-сироти з зони АТО. Співробітники зібрали більше 40 тис. грн. та закупили ліжка, ковдри, іграшки для потреб маленьких переселенців. Це стало суттєвою допомогою для облаштування дітей-сиріт на новому місці проживання. Тодішній міський голова Геннадій Кернес, довідавшись про цей факт висловив медикам подяку за небайдуже ставлення до дітей, які залишись без батьківської опіки з врученням відповідної відзнаки міськради.

Лікар-ревматолог Олександра Єлізарова займається волонтерською діяльністю. У складі групи медиків вона відвідує хворих з найвіддаленіших районів Харківщини, надаючи їм необхідну кваліфіковану медичну допомогу.

КНП “Міська поліклініка №11» Харківської міської ради – учасник багатьох міських програм. У медзакладі створена і функціонує Школа відповідального батьківства, Школа для хворих на цукровий діабет.

З 2017 року тут почалося впровадження інформаційних технологій. Проведена коп’ютеризація робочих місць. Лікарі та медичні сестри успішно оволоділи програмним забезпеченням, яке використовується в процесі медичної діяльності. У реєстратурі поліклініки автоматизовано процеси запису на прийом та виклик лікаря додому (а це впорядковує черги, економить час пацієнтів, сприяє доступності медичних послуг для населення), у створеному поліклінічному колл-центрі використовується IP-телефонія. У практиці роботи використовуються сервіси дистанційного прийому. Функціонує офіційний веб-сайт поліклініки, розширюючи інформаційне поле медустанови. 

Медзаклад є учасником пілотного проекту Департаменту цифрової трансформації Харківської міської ради та ТОВ «Технології для людей» по використанню медпрацівниками мобільного додатку в ході лікарських прийомів пацієнтів з вадами слуху, який спрямований на покращення комунікації медиків з пацієнтами.

Нововведення, які потребують додаткових зусиль організаційного характеру, освоєння нових знань надбання необхідних навичок, отримують схвальну оцінку медичних працівників поліклініки, які розглядають їх, як такі, що слугуватимуть головній меті – надання якісної та ефективної медичної допомоги харків’янам, здоров’ям яких вони опікуються не лише у відповідності до своїх професійних обов’язків, але й за покликом душі.

Напередодні професійного свята Дня медичного працівника – 2021 сумлінна праця колективу КНП «Міська поліклініка №11» ХМР, його лікарів, медичних сестер була вшанована нагородами.

Колектив поліклініки нагороджено Почесною грамотою виконкому Харківської міської ради за сумлінну й плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я в місті Харкові та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника. Керівнику поліклініки О.Г Шаповаловій вручена Подяка Харківського міського голови.