НАШ МЕДЗАКЛАД

Комунальне некомерційне підприємство “Міська поліклініка №11” Харківської міської ради (до липня 2018 року – Комунальний заклад охорони здоров’я “Харківська міська поліклініка №11» – сучасний медзаклад, що вже більше чотирьох десятиліть надає кваліфіковану медичну допомогу харків’янам Московського району м. Харкова, які мешкають на Салтівському житловому масиві (мікрорайони №№ 606, 607, 608, 521, 524, 531, 533 та Північна Салтівка-1).

Це одна з найбільших харківських амбулаторно-поліклінічних медичних установ. Код ЄДРПОУ: 03293758.

Поліклініка має ліцензію на медичку практику за всіма спеціальностями (ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики: реєстраційне досьє від 17.10.2018 № 03/1710-М, видана МОЗ України Наказом №1939 від 25.10.2018, безстроково).

Медзакладу присвоєна перша акредитаційна категорія, яка була підтверджена 21.05.2018 (акредитація: сертифікат МЗ №001608, перша категорія, видана Акредитаційною комісією при Головному управлінні охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації, протокол №347 від 21.05.2018. Дійсна до 21.05.2021. Реєстраційний №0421).

Фахівці 13 відділень ведуть прийом за 27 лікарськими спеціальностями, обслуговуючи 107,556 тисяч людей. Розрахункова потужність поліклініки – 750 відвідувань у зміну, фактично цей показник складає майже 1500 відвідувань.

У структурі поліклініки 4 терапевтичних відділення, які входять до складу Центру первинної медичної допомоги. До послуг пацієнтів жіноча консультація, денний стаціонар на 20 ліжок, що працює у дві зміни, хірургічне, неврологічне, отоларингологічне, рентенологічне, офтальмологічне відділення та інші профільні відділення. У медзакладі функціонує  стоматологічне відділення, де надається широкий спектр терапевтичної та хірургічної стоматологічної допомоги.

У медзакладі успішно працює  відділення реабілітації, де представлені всі види фізіотерапевтичного впливу, які дають можливість раціонально поєднувати медикаментозну терапію та фізичні фактори, підвищуючи ефективність лікування.

У структурі медзакладу 14 кабінетів, які надають медичні послуги, а саме: кардіологічний,  ендокринологічний, ревматологічний, кабінет інфекційних захворювань, кабінет функціональної діагностики, кабінет гастроентеролога,  процедурний кабінет, кабінет щеплення.

Поліклініка має необхідну лікувально-діагностичну базу, що відповідає сучасним стандартам і дозволяє виконувати різнопланові обстеження та проводити лікування. Тут працює потужна клініко-діагностична лабораторія, що має відповідну атестацію органів державного метрологічного контролю (в середньому в день її фахівці виконують до 2300 досліджень). До послуг пацієнтів кабінет ультразвукової діагностики, кабінет функціональної діагностики.

З 2000 року колектив очолює Олена Георгіївна Шаповалова, кваліфікований лікар з багаторічним стажем та досвідчений управлінець.

Професійний колектив медпрацівників нараховує 367 співробітників, з них  135 кваліфікованих лікарів та 135 медсестер. Більше 62 відсотків лікарів та 74 відсотків середнього медичного персоналу маєть вишу та першу кваліфікаційні категорії. У поліклініці працює кандидат медичних наук лікар-хірург Доценко Володимир Васильович.

 

Медичні працівники систематично працюють над підвищенням професійного рівня, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації та відвідуючи тематичні курси за спеціальністю в Харківській медичній академії післядипломної освіти, інших освітніх центрах та мають відповідні сертифікати. Для них притаманне не лише постійне фахове вдосконалення, але й відкритість до новацій та доброзичливе ставлення до пацієнтів, бажання надати кваліфіковану медичну допомогу.

За роки діяльності колектив медичного закладу та його кращі співробітники удостоювались нагород та відзнак різного гатунку за професіоналізм та високий рівень надання медичних послуг населенню.

Фахівці медичного закладу проводять диспансерні та профілактичні огляди, здійснюють динамічний нагляд за закріпленим контингентом населення. Основні зусилля спрямовані на виявлення захворювань на початкових стадіях, призначенні ефективних лікувально-профілактичних заходів та їх проведення з використанням широких можливостей, які має ця багатопрофільна медична установа.

 Особлива увага приділяються пільговим категоріям населння. У поліклініці обслуговується;

  • 2 тис. 300 ветеранів Великої Вітчизняної війни, з них 602 учасники бойових дій та 400 інвалідів війни;
  • близько 5 тис. дітей війни;
  • 142 ветерани АТО;
  • понад 440 ліквідаторів аварії на ЧАЕС;
  • понад 1,5 тис. внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької області областей.

Адміністрація медзакладу вже не один рік плідно співпрацює з громадськими ветеранськими організаціями Московського району. Налагодження партнерських стосунків та постійної комунікації допомагає медикам і приносить користь загальній справі.

Провідні фахівці поліклініки №11 відвідують зібрання ветеранів, на яких ведуть розмову на актуальні медичні теми, дають поради, детально розповідають про профілактичні заходи. Майданчиками для діалогу стають місця зібрання ветеранських організацій та територіальний центр соціального обслуговування. У свою чергу громадські активісти – часті гості у медичному колективі, де вони обговорюють різні аспекти надання медичної допомоги, залучаються до організаційних заходів по проведенню медичних комплексних профоглядів. Про цю плідну співпрацю неодноразово писали регіональні засоби масової інформації.

«Ми цінуємо довіру шанованих людей і робимо все, щоб її виправдовувати, – зазначає головний лікар КНП «МП №11» ХМР Олена Шаповалова. – У нас працюють висококваліфіковані фахівці, яким притаманні чудові людські якості – щирість, відкритість, співчуття, готовність прийти на допомогу. Чотири десятиліття колектив поліклініки №11 надає багатопрофільну медичну допомогу мешканцям Московського району, обслуговуючи понад 110 тисяч харків’ян. Ми дбайливо бережемо добрі традиції, що склалися за цей час, і наповнюємо їх новим змістом».

Колектив медиків справедливо вважається соціально-відповідальним, про що свідчить активна життєва позиція медпрацівників. Тут дбають про ветеранів, які працюють у колективі. Показовим фактом є участь медиків у доброчинності. Так влітку 2015 року вони надали допомогу КЗОЗ «Обласний дитячий будинок №2», до якого були перевезені діти-сироти з зони АТО. Співробітники зібрали більше 40 тис. грн. та закупили ліжка, ковдри, іграшки для потреб маленьких переселенців. Це стало суттєвою допомогою для облаштування дітей-сиріт на новому місці проживання. Міський голова Геннадій Кернес, довідавшись про цей факт висловив медикам подяку за небайдуже ставлення до дітей, які залишись без батьківської опіки з врученням відповідної відзнаки міськради.

Лікар-ревматолог Олександра Єлізарова займається волонтерською діяльністю. У складі групи медиків вона відвідує хворих з найвіддаленіших районів Харківщини, надаючи їм необхідну кваліфіковану медичну допомогу.

КНП “Міська поліклініка №11» Харківської міської ради – учасник багатьох міських програм. У медзакладі створена і функціонує Школа відповідального батьківства, Школа для хворих на цукровий діабет.

З 2017 року тут почалося впровадження інформаційних технологій. Медична інформаційна система MedCadrPlus, яка є визитівкою медичних установ Харкова, успішно використовується у нашому медзакладі. У реєстратурі поліклініки застосовується IP-телефонія та спеціальне програмне забезпечення, що автоматизує процеси запису на прийом та виклик лікаря додому (а це впорядковує черги, економить час пацієнтів, сприяє доступності медичних послуг для населення). Створенння офіційного сайту поліклініки не лише розширило інформаційне поле медустанови, але й надало можливість запровадження онлайн-запису пацієнтів на лікарські прийоми.

З 2018 року в рамках медичної реформи, що стартувала в Україні, колектив поліклініки займається комплексною діяльністю по реформуванню первинної ланки медицини, отримуючи всемірну підтримку Харківської міськради, Департаменту охорони здоров’я ХМР, які забезпечують створення матеріальної бази та прийняття ефективних управлінських рішень.

  • У липні місяці медзакладом отримано статус комунального некомерційного підприємства.
  • Проведено структурні перетворення: створено Центр первинної медичної допомоги (ЦПМД) та вирішені питання по його комплектації кваліфікованими кадрами лікарів та медичних сестер.
  • Проведено реєстрацію у Всеукраїнській електронній системі.
  • Підписано з Національною службою здоров’я України Договір про медичне обслуговування населення по програмі медичних гарантій № 0000-706M-M000 від 01.01.2019 діє до 31.12.2019.
  • Забезпечено комп’ютеризацію робочих місць Центру, придбано сучасне програмне забезпечення, організовано навчання медичних працівників з метою засвоєння теоретичних знань та практичних навичок роботи на ПК у частині підписання декларацій, запису на прийом, ведення звітності тощо.

З квітня 2018 року КНП «МП №11» ХМР є учасником національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї», що була ініційована МОЗ України. Усі лікарі Центру ПМД пройшли реєстрацію у електронній системі охорони здоров’я eHealth, отримали електронні цифрові підписи та отримали право підписувати декларації з пацієнтами. На кінець 2018 року майже всіма лікарями-терапевтами підписано по 2 тис. декларацій на надання первинної медичної допомоги, ця важлива робота триває далі.

Нововведення, які потребують додаткових зусиль організаційного характеру, освоєння нових знань надбання необхідних навичок, отримують схвальну оцінку медичних працівників поліклініки, які розглядають їх, як такі, що слугуватимуть головній меті – надання якісної та ефективної медичної допомоги харків’янам, здоров’ям яких вони опікуються не лише у відповідності до своїх професійних обов’язків, але й за покликом душі.