ОБЕРЕЖНО! ДИФТЕРІЯ!

Всі ми пам’ятаємо страшний і масштабний спалах кору, який зовсім недавно бушував на території нашої країни . З 28 грудня 2018 до 30 травня 2019 на кір в Україні захворіли 52 034 особи – 24 534 дорослих та 27 500 дітей. Від ускладнень кору померло 17 осіб. Ця статистика жахає!

Що ж таке дифтерія?   Дифтерія – гостра інфекційна хвороба. Переважно вона вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також наднирників. На місці, яке вражає інфекція, виникає запальний процес з фібринозним нальотом.

Мікроб дифтерійна паличка є збудником дифтерії. Найчастіше дифтерія поширюється при чханні, кашлі або диханні, заразитися нею можна також через посуд, іграшки, канцелярські товари і інші речі, яких торкався носій.

Як запідозрити дифтерію? Перші симптоми дифтерії можуть нагадувати звичайну ангіну: біль у горлі, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури і т.д. При цьому при дифтерії на мигдалинах або інших уражених інфекцією органах з’являється сіро-білий наліт. Коли хворий видаляє цей наліт, то рана починає кровоточити, а через деякий час наліт знову проступає.

Одним із симптомів дифтерії є набрякле горло.

Небезпечна не тільки сама дифтерія, але й ускладнення, які вона може викликати. Зокрема, пережита хвороба може призвести до ураження центральної нервової системи (параліч дихальних м’язів: шиї, голосових зв’язок і гортані) та міокардит. Внаслідок паралічу дихання людина може померти.

 Медики звертають увагу, що однією з особливостей кору і дифтерії є циклічність спалахів даних захворювань, відповідно після спалаху кору в Україні може статися спалах дифтерії. Станом на кінець листопада 2018 року в Україні були зареєстровані дев’ять випадків захворювання на дифтерію.

Вже був зареєстрований перший випадок захворювання на дифтерію в Хмельницькому. Захворіла 21-річна дівчина, яка пропустила щеплення, коли їй виповнилося 16.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії – зробити щеплення! Не нехтуйте цією нагодою! Своєчасна вакцинація може врятувати вам життя!

дифтерія, щеплення