НАШ МЕДЗАКЛАД

Комунальний заклад охорони здоров’я “Харківська міська поліклініка №11» –  сучасний медзаклад, що вже більше чотирьох десятиліть надає кваліфіковану медичну допомогу  харків’янам Московського району м. Харкова, які мешкають на Салтівському житловому масиві ( мікрорайони №№ 507, 508, 521, 524, 531, 533 та Північна Салтівка-1).

Це одна з найбільших харківських амбулаторно-поліклінічних медичних установ. Поліклініка має ліцензію на медичку практику за всіма спеціальностями.  Медзакладу присвоєна перша акредитаційна категорія (акредитаційний сертифікат МОЗ України від ___________).

Фахівці 12 відділень ведуть  прийом за 27 лікарськими спеціальностями, обслуговуючи 110 тисяч людей. Розрахункова потужність поліклініки – 750 відвідувань на день.

До структури поліклініки входять 5 терапевтичних відділень, які працюють за участковим принципом (для обслуговування пацієнтів створено 5 терапевтичних участків). До послуг пацієнтів жіноча консультація, денний стаціонар на 20 ліжок, що працює у три зміни, хірургічне, неврологічне, отоларингологічне, рентенологічне, офтальмологічне відділення та інші профільні відділення. В медзакладі функціонують 2 стоматологічні відділення, де надається широкий спектр терапевтичної та хірургічної стоматологічної допомоги.

У медзакладі успішно працює фізіотерапевтичне відділення, де представлені всі види фізіотерапевтичного впливу, які дають можливість раціонально поєднувати медикаментозну терапію та фізичні  фактори, підвищуючи ефективність лікування.

У структурі медзакладу 16 кабінетів, які надають медичні послуги, а саме: кардіологічний, пульманологічний, ендокринологічний, ревматологічний, кабінет інфекційних захворювань, кабінет функціональної діагностики, кабінет гастроентеролога, кабінет лікувальної фізкультури, процедурний кабінет, кабінет щеплення.

Поліклініка має необхідну лікувально-діагностичну базу, що відповідає сучасним стандартам і дозволяє виконувати різнопланові обстеження та проводити лікування. Тут працює потужна клініко-діагностична лабораторія, що має відповідну атестацію органів державного метрологічного контролю (в середньому в день її фахівці виконують до 2300 досліджень). До послуг пацієнтів кабінет ультразвукової діагностики, кабінет функціональної діагностики, 2 оглядові кабінети.

Становлення та розвиток КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №11» пов’язані з двома десятиліттями плідної діяльності головного лікаря Надії Іванівної Дем’яненко. У цей час була сформована матеріально-технічна база, закладені організаційні основи для подальшого розвитку, сформовані традиції великої дружньої сім’ї медиків, які підтримуються і в сьогоднішні дні.

З 2000 року колектив очолює Олена Георгіївна Шаповалова, кваліфікований лікар з багаторічним стажем  та досвідчений управлінець.

Професійний колектив медпрацівників нараховує 450 співробітників, з них більше 170 кваліфікованих  лікарів та майже 200  медсестер. ____ відсотків лікарів та ____ відсотків середнього медичного персоналу маєть вишу та першу кваліфікаційні категорії, у поліклініці працює один кандидат медичних наук.

Медичні працівники систематично працюють над підвищенням професійного рівня, навчаючись на курсах  підвищення кваліфікації та відвідуючи  тематичні курси за спеціальністю в Харківській медичній академії післядипломної освіти, інших освітніх центрах та мають відповідні сертифікати. Для них притаманне не лише постійне фахове вдосконалення, але й відкритість до новацій та доброзичливе ставлення до пацієнтів, бажання надати кваліфіковану медичну допомогу.

За роки діяльності колектив медичного закладу та його кращі співробітники удостоювались нагород та відзнак різного гатунку за професіоналізм та високий рівень надання медичних послуг населенню.

Фахівці медичного закладу проводять диспансерні та профілактичні огляди, здійснюють динамічний нагляд за закріпленим контингентом населення. Основні зусилля спрямовані на виявлення захворювань на початкових стадіях, призначенні ефективних лікувально-профілактичних заходів та їх проведення з використанням широких можливостей, які має ця багатопрофільна медична установа.

Особлива увага приділяються пільговим категоріям населння. У поліклініці обслуговується;

  • 5 тис. 300 ветеранів Великої Вітчизняної війни, з них 602 учасники бойових дій та 400 інвалідів війни;
  • близько 18 тис. дітей війни;
  • 142 ветерани АТО;
  • більше 440 ліквідаторів аварії на ЧАЕС;
  • більше 500 внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької області областей.

Адміністрація медзакладу вже не один рік плідно співпрацює з громадськими ветеранськими організаціями Московського району. Налагодження партнерських стосунків та постійної комунікації допомагає медикам і приносить користь загальній справі.

Провідні фахівці поліклініки №11 відвідують зібрання ветеранів, на яких ведуть розмову на актуальні медичні теми, дають поради, детально розповідають про профілактичні заходи. Майданчиками для діалогу стають місця зібрання ветеранських організацій та територіальний центр соціального обслуговування. У свою чергу громадські активісти – часті гості у медичному колективі, де вони обговорюють різні аспекти надання медичної допомоги, залучаються до організаційних заходів по проведенню медичних комплексних профоглядів.

«Ми дорожимо довірою шанованих людей і робимо все, щоб її виправдовувати, – зазначає головний лікар КЗОЗ «ХМП №11» Олена Шаповалова. – У нас працюють висококваліфіковані фахівці, яким притаманні чудові людські якості – щирість, відкритість, співчуття, готовність прийти на допомогу. Чотири десятиліття колектив поліклініки №11 надає багатопрофільну медичну допомогу мешканцям Московського району, обслуговуючи понад 110 тисяч харків’ян. Ми дбайливо бережемо добрі традиції, що склалися за цей час, і наповнюємо їх новим змістом».

Колектив медиків справедливо вважається соціально-відповідальним, про що свідчить активна життєва позиція медпрацівників. Тут дбають про ветеранів, які працюють у колективі. Показовим фактом є  участь медиків у доброчинності. Так влітку 2015 року вони взяли під свою опіку КЗОЗ «Обласний будинок №2», до якого були перевезені діти-сироти з зони АТО. Співробітники зібрали більше 40 тис. грн. та закупили ліжка, ковдри, іграшки для потреб маленьких переселенців. Це стало суттєвою допомогою для облаштування дітей-сиріт на новому місці проживання. Міський голова Геннадій Кернес, довідавшись про цей факт висловив медикам подяку за небайдуже ставлення до дітей, які залишись без батьківської опіки з врученням відповідної відзнаки міськради.

КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №11» – учасник багатьох міських програм. У медзакладі створена і функціонує Школа відповідального батьківства, Школа для хворих на цукровий діабет.

З 2017 року тут почалося впровадження інформаційних технологій. Медична інформаційна система MedCadrPlus, яка стає визитівкою медичних установ Харкова, незабаром у повному обсязі запрацює у нашому медзакладі. У реєстратурі поліклініки уже використовується спеціальне програмне забезпечення, що автоматизує процеси запису на прийом та виклик лікаря додому (а це впорядковує черги, економить час пацієнтів, сприяє доступності медичних послуг для населення), у створеному поліклінічному колл-центрі почала використовуватися IP-телефонія. Створенння офіційного сайту поліклініки не лише розширює інформаційне поле медустанови, але й дає можливість запровадження онлайн-запису пацієнтів на лікарський прийом.

Нововведення, які потребують додаткових зусиль організаційного характеру, освоєння нових знань надбання необхідних навичок, отримують схвальну оцінку медичних працівників поліклініки, які розглядають їх, як такі, що  слугуватимуть головній меті – надання якісної та ефективної медичної допомоги харків’янам, здоров’ям яких вони опікуються не лише у відповідності до своїх професійних обов’язків, але й за покликом душі.