МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ ВОДІЇВ

З метою визначення придатності особи до безпечного керування транспортними засобами медична комісія КЗОЗ «Харківська міська поліклінік №11» проводить попередній, періодичний та позачерговий медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Фахово, оперативно, якісно – так характеризують роботу членів комісії жителі Харкова, які користується цією затребуваною послугою.

В основу проведення медоглядів даної  категорії покладені вимоги, що містяться у Наказі Міністерства охорони здоров’я України № 65/80 від 31 січня 2013 року «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів».

Доводимо їх до відома відвідувачів сайту поліклініки. Для зручності подачі нами вибрано форма «питання – відповідь».

З якою метою проводиться медогляд водіїв?

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводиться з метою визначення придатності особи до безпечного керування транспортними засобами.

Хто підлягає медичному огляду водіїв?

Попередньому медичному огляду підлягають кандидати у водії для отримання права на керування транспортним засобом.

Періодичному медичному огляду підлягають водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом:
віком до 55 років (включно) – один раз на 10 років;
віком від 56 до 75 років (включно) – один раз на 3 роки;
віком від 76 років і більше – один раз на рік.
Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають медичному огляду один раз на рік.

Позачерговому медичному огляду підлягають водії транспортних засобів перевізника за направленням власника або посадової особи, що відповідає за експлуатацію транспортних засобів перевізника, за інформацією медичного працівника про стале погіршення стану здоров’я водія, що перешкоджає безпечному керуванню транспортним засобом, а також на вимогу та/або за рішенням уповноваженої посадової особи Державтоінспекції за наявності підстав.

Водій власного транспортного засобу у разі погіршення стану здоров’я, якщо це перешкоджає безпечному керуванню транспортним засобом, також повинен вжити відповідних заходів для безпечного керування транспортним засобом.

Які фахівці входять до складу медичної комісії?

Попередній, періодичний та позачерговий медичні огляди проводяться в закладі охорони здоров’я медичною комісією, до складу якої входять: лікар-терапевт (голова комісії),  лікар-отоларинголог, лікар-офтальмолог, лікар-хірург.

Який документ видається за результатами медогляду?

За результатом проведення попереднього, періодичного та позачергового медичних олядів видається Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом за формою, визначеною Положенням.

Які особливості медоглядів інвалідів для визначення медпоказань для отримання транспортного засобу з ручним керуванням?

Медичні огляди інвалідів для визначення медичних показань для отримання транспортного засобу з ручним керуванням, а також для визначення медичних протипоказань до керування транспортним засобом проводяться у медико0соціальниї експертних комісіях відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року №1317 «Питання медико-соціальної експертизи».

Які обстеження проводяться при попередньому (періодичному) медогляді водіїв?

Попередній (періодичний) медичний огляд включає в себе:

  • Загальне обстеження спеціалістами медичної комісії;
  • Лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полів зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові та резус-фактору).

В окремих випадках для уточнення діагнозу спеціалістами медичної комісії особі призначаються індивідуальні додаткові обстеження. При проведенні медичного огляду враховуються результати обов’язкового профілактичного наркологічного огляду особи та дані щодо перебування її на психіатричному обліку за місцем проживання.

Який документ засвідчує проходження медогляду?

За результатами попереднього (періодичного) медичного огляду медична комісія видає Медичну довідку.

За яких умов можливе скорочення терміну дії Медичної довідки?

Скорочення терміну дії Медичної довідки можливе у разі виявлення медичних протипоказань згідно з Переліком, за наявності яких питання щодо придатності водіїв транспортних засобів до керування транспортним засобом відповідної категорії вирішується медичною комісією індивідуально щодо кожного водія транспортного засобу.

За яких умов медична комісія може відмовити водієві у проведенні медичного огляду?

Попередній (періодичний) медичний огляд не проводиться медичною комісією у разі:

  • наявності в обстежуваної особи гострого захворювання або загострення хронічного неінфекційного захворювання;
  • наявності в обстежуваної особи інфекційного захворювання в заразному періоді;
  • перебування обстежуваної особи у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакцій.

За чий рахунок проводиться медогляд водіїв?

Попередній (періодичний) медичний огляд проводиться за рахунок замовника.