АНОНСИ – НОВИНИ – ОБ’ЯВИ – ПОВІДОМЛЕННЯ

ГРИП ЗАГРОЖУЄ МОЖЛИВИМ РОЗВИТКОМ ТЯЖКИХ УСКЛАДНЕНЬ

Епідсезон 2018-2019 рр. у харківському регіоні проходить непросто: кількість хворих на грип і ГРВІ збільшується, і хоча епідпоріг не подоланий, показники захворюваності сезонними захворюваннями істотні і мають тенденцію до зростання, а це – свідчення інтенсивної циркуляції вірусів респіраторної групи.

Кращою профілактикою сезонних захворювань, якій немає альтернативи, є вакцинація, – в черговий раз наголошують у МОЗ України. До того ж вакцинуватися можна протягом всього епідсезону, тобто з осені і до весни. Хоча найбільш ефективним варіантом є вакцинація, зроблена завчасно.

В Україні зареєстровані і застосовуються вакцини для профілактики грипу «Джі Сі Флю» виробництва «Грін Крос Корпорейшн», Південна Корея, і «Ваксигрип-тетра» виробництва «Санофі Пастер», Франція. Вони містять оновлені три штами вірусу грипу, які були рекомендовані ВООЗ.

Нагадаємо, що для сезонного грипу характерні раптове підвищення температури більш 38ºС, головний біль, біль у м’язах і біль в суглобах, нездужання, кашель (зазвичай сухий), біль у горлі та нежить, фарингіт, іноді з’являється блювота і діарея.

При перших симптомах вірусного захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою, дотримуватися постільного режиму та рекомендацій лікаря, не займатися самолікуванням. Показанням до негайної госпіталізації є температура 39,5-40ºС, різкі слабкість і блідість, поява висипу, задуха, кровохаркання, багаторазова блювота і діарея.

Підступність і небезпека грипу полягає в можливому розвитку важких ускладнень у разі приєднання бактеріальних або вірусних інфекцій: переходом у бронхіт або пневмонію (запалення легенів), в гайморит або синусит (запалення придаткових пазух носа), ураженням серця (перикардит, міокардит), нирок і головного мозку.

Збільшити шанси уберегтися від грипу та ГРВІ допоможе виконання нескладних рекомендацій МОЗ України, до яких варто прислухатися кожному

грип