УРЯДОВА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ»: ОЧІКУЄТЬСЯ РОЗШИРЕННЯ ПЕРЕЛІКУ НОЗОЛОГІЙ

Урядова програма «Доступні ліки», якою передбачається повна або часткова оплата коштом держбюджету певного переліку лікарських засобів, незабаром зазнає змін у частині розширення списку нозологій, на які вона поширюється.

За час дії програми «Доступні ліки», що була запроваджена Кабінетом міністрів України з квітня 2017 року, значна кількість пацієнтів скористалися наданою можливістю отримати препарати безкоштовно або з частковою доплатою. На початковому етапі і до тепер механізм відшкодування вартості ліків (механізм реімбурсації) поширювався на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, які лікуються на амбулаторному рівні.

Наразі Кабінетом Міністрів України прийнято проект постанови “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”,  які регламентують впровадження та дію урядової програми «Доступні ліки». Документом передбачено важливі доповнення. Зокрема, вони стосуються розширення переліку нозологій, які підпадають під дію програми  реімбурсації. Це стає можливим завдяки перспективам розширення цільового фінансування  у наступному році (за попередніми підрахунками додаткова сума складе близько 300 млн грн).

Йдеться про такі захворювання, як:

  • хронічні захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • депресії та депресивний синдром;
  • профілактика та лікування анемій у першому триместрі вагітності

Перелік препаратів, що входять до реєстру, планується доповнити дев’ятьма новими МНН (діючими речовинами) препаратів для лікування вказаних нозологій, повідомляється на сайті МОЗ України.

Крім того, пропонується доповнити програму «Доступні ліки» ще двома новими МНН (діючими речовинами) «Лозартан» та «Глібенкламід» препаратів, необхідних для лікування серцево-судинних захворювань та відповідно цукрового діабету II типу.

Детальніше про урядову програму «Доступні ліки» читайте тут

 Перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів дивитися тут

До уваги пацієнтів поліклініки №11!
Зважаючи на розширення переліку нозологій, запрошуємо пацієнтів, які мають вказані захворювання, записатися на прийом до лікарів відповідної спеціальності та пройти необхідні обстеження.
Це дасть змогу отримати своєчасну медичну допомогу та слугуватиме підставою для виписки рецептів на безкоштовне (або з частковою оплатою) отримання лікарських препаратів з моменту вступу новацій у дію.
Графік лікарських прийомів фахівців поліклініки №11
дивитися тут