ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМД) КНП «МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА №11» ХМР
Центр первинної медичної допомоги поліклініки №11 створений у 2018 році на виконання рішення Харківської міської ради у відповідності до наказу МОЗ України від 29.07.2016 року №801 «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи» з метою забезпечення потреб мешканців Салтівського жилмасиву м. Харкова у первинній медичній допомозі.
Очолює Центр заступник головного лікаря з первинної медичної допомоги ОКРУГОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА лікар-терапевт з 35-річним лікарським стажем, яка має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «терапія».
До структури Центру входить чотири амбулаторії, які об’єднують 37 лікарів-терапевтів.
ЗАВІДУВАЧІ АМБУЛАТОРІЯМИ:
- АМБУЛАТОРІЯ №1 – МІШАКІНА ВІКТОРІЯ ІВАНІВНА, лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії, лікарський стаж 30 років.
- АМБУЛАТОРІЯ №2 – ВАРИЧ ЛІАНА ВОЛОДИМИРІВНА, лікар-терапевт першої кваліфікаційної категорії, лікарський стаж 10 років;
- АМБУЛАТОРІЯ №3– ДОЛГОВА ОЛЬГА ЮРІЇВНА, лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії, лікарський стаж 26 рік;
- АМБУЛАТОРІЯ №4 –КОВАЛЬОВА АЛЛА ІВАНІВНА лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії, лікарський стаж 20 років.
Дізнатися більше про лікарів Центру – на сайті поліклініки
У переліку основних завдань ЦПМСД – організація надання прикріпленому населенню первинної медичної допомоги, забезпечення її доступності та належної якості.
ФАХІВЦІ ЦЕНТРУ ПМСД ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ:
- проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань;
- раннє виявлення та профілактику неінфекційних захворювань, визначення груп підвищеного ризику;
- проведення санітарно-просвітницької роботи, навчання населення здоровому способу життя, основам надання самодопомоги та взаємодопомоги;
- проведення скринінгу захворювань, раннє виявлення яких веде до зменшення інвалідизації та смертності населення;
- здійснення відбору хворих для отримання санаторно-курортного лікування відповідно до показань;
- проведення експертизи тимчасової втрати працездатності;
- виписку рецептів для пільгового забезпечення лікарськими засобами окремих груп населення та за певними категоріями захворювань відповідно до чинного законодавства, зокрема, за урядовою програмою «Доступні ліки»;
- наступність та послідовність медичного обстеження, лікування та реабілітації пацієнтів у взаємодії з іншими ЗОЗ відповідно до медичного маршруту пацієнта, направлення пацієнтів для отримання інших видів медичної допомоги;
- реалізацію права громадян вільно вибирати лікаря, який надає первинну медичну допомогу;
- організаційно-методичну роботу з надання ПМД у своїх підрозділах, що включає збір, узагальнення та контроль достовірності статистичної інформації, аналіз стану здоров’я населення, планування лікувально-профілактичних заходів відповідно до потреб населення, організацію підвищення професійної кваліфікації кадрів, впровадження сучасних методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації хворих, сучасних інформаційних технологій тощо.
У структурі клініко-діагностичної лабораторії поліклініки №11 створений підрозділ який обслуговує первинну ланку, забезпечуючи проведення досліджень, що призначаються лікарями-терапевтами пацієнтам району обслуговування.
ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ОБСЯГ БЕЗОПЛАТНИХ ЛАБОРАТОРНИХ АНАЛІЗІВ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Згідно наказу МОЗ України від 19.03.2018р. № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», додаток 3, пункт 2 розділ ІІ затверджено обов’язковий обсяг лабораторних аналізів та інструментальних діагностичних досліджень, що здійснюються безкоштовно у межах медичних послуг з надання первинної медичної допомоги за направленням лікаря-терапевта, з яким підписано декларацію.
На рівні первинної медичної допомоги у пакет послуг входять такі аналізи та дослідження:
- Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
- Загальний аналіз сечі.
- Глюкоза крові.
- Загальний холестерин.
- Вимірювання артеріального тиску.
- Електрокардіограма.
- Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити
НАЦІОНАЛЬНА КАМПАНІЇ З ВИБОРУ ЛІКАРЯ ПМД «ЛІКАР ДЛЯ КОЖНОЇ СІМ’Ї»
З квітня 2018 року КНП «МП №11» ХМР є учасником національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї», що була ініційована МОЗ України. Усі лікарі Центру ПМСД пройшли реєстрацію у електронній системі охорони здоров’я eHealth, отримали електронні цифрові підписи, отримали право підписувати декларації з пацієнтами. Ведеться активна робота по підписанню з пацієнтами декларацій на надання первинної медичної допомоги.
Значна частина жителів території обслуговування визначилися з вибором лікаря: кількість підписаних декларацій на надання первинної медичної допомоги на середину листопада 2020 року склала більше 70,4 тисяч.
ПІДПИСАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ТРИВАЄ
Адміністрація поліклініки №11, керівництво Центру ПМСД звертається до пацієнтів з проханням не зволікати з вибором лікаря-терапевта. Підписання декларації на обслуговування дозволяє медзакладу отримає фінансування, а відтак забезпечувати діяльність лікаря з надання первинної медичної допомоги та якість надання медичних послуг.
Зробіть свій внесок у реформування медичної галузі – виберіть лікаря, якому Ви довірите опікуватися Вашим здоров’ям!
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! На поточний момент більшість лікарів-терапевти поліклініки №11 набрали рекомендовану кількість пацієнтів. Підписання декларацій на надання первинної медичяної допомоги проводять лікарі ПЛАХТІЙ Ніна Григорівна, СТОЯНОВА Ганна Юріївна, НАУМЕНКО Тетяна Леонідівна.
Детальніше про медичну реформу – у рубриці поліклінічного сайту «МЕДРЕФОРМА»
Тренінг з надання першої невідкладної медичної допомоги